Medaliaţi europeni la karate
Doi sportivi de la Dacicus Orăştie au cucerit trei medalii în probele de kumite de la Campionatul European de karate wadokai, desfăşurat la finalul săptămânii, în Austria. Mihail Plop a devenit campion continental la individual, categoria seniori – 78 kilograme, iar Horea Luca a fost medaliat cu argint cu echipa României şi cu bronz la individual, la categoria tineret – 65 kilograme.
Citește mai mult