CS Hunedoara a pierdut amicalul cu Industria Galda de Jos

Desfăşurată la Galţiu, partida de verificare dintre Industria Galda de Jos şiCS Hunedoara, fosta colegă de serie, a fost câştigată de către gazdele din judeţul Alba, cu scorul de 2-1 (2-0) (foto ALBA SPORT).
În urmă cu o săptămână, lângă furnale au câştigat tot cei din Galda de Jos cu 2-0. S. Mureşan (7) a marcat primul gol (n.a. a fost mai apoi eliminat în minutul 36, după o altercaţie cu un adversar) după o lansare a lui Adrian Hăprian, iar în minutul 32 Trăşcan a deviat în poartă o centrare venită de pe flancul stâng.
Hunedorenii au marcat şi ei în minutul 73, prin Bloj. Pentru găldeni urmează duelului de miercuri, 14 august, de la ora 17.30, de pe “Cetate”, cu FC Unirea Alba Iulia, contând pentru faza secundă a Cupei României, iar pentru echipa din Hunedoara partida, de asemenea din Cupă de la Lupac, cu formaţia Voinţa din localitate, pe care a mai învins-o în urmă cu un sezon.
CS Hunedoara a evoluat la Galţiu în următoarea formulă: Dumitrescu – Cr. Creciunesc, R. Cristian, Ionică, Trăşcan, Burlacu, D. Creciunesc, Marinca, Kocsis, Bobină, Bloj (Ciucurescu, Jurca, Vasinc, Petrescu). Antrenor Raul Spătaru.(Nicolae Gavrea)