Victorie cu FC Cisnădie

FC Hunedoara şi-a continuat seria rezultatelor pozitive în meciurile test din această vară, ajungând la şase victorii şi două remize. Echipa antrenată de Marius Opric s-a impus cu scorul de 3-1 (2-1) în partida cu gruparea sibiană FC Cisnădie (C6), disputată ieri de la ora 18, pe Stadionul „Michael Klein“. Suciu a punctat pentru 1-0, oaspeţii au egalat, 1-1, Roiu a făcut 2-1 din penalti, înainte de pauză,  iar Nicula a stabilit scorul final la 3-1, în repriza secundă. Al doilea meci test al săptămânii pentru FC Hunedoara va fi revanşa cu adversarii de ieri şi se va juca vineri, în deplasare. Meciul trei al acestei săptămâni va avea loc sâmbătă, 11 august, când echipa de pe Cerna va primi vizita grupării Unirea Alba Iulia (B2).