Remiză cu năbădăi

Unica echipă hunedoreană din Liga secundă, Mureşul Deva, a obţinut numai o remiză, scor 1-1, în meciul amical, disputat sâmbătă, pe terenul II al Stadionului „Cetate” Deva, în compania echipei Unirea Floreşti (Liga a III-a). Pe un teren improriu, cu mocirlă şi bălţi, clujenii au deschis scorul prin Vasile Pop (min. 19), care a profitat de oprirea mingii într-o baltă şi a scăpat singur cu portarul. Trupa pregătită de Constantin Olariu a egalat prin Breaz, în urma unei lovituri de colţ. În minutul 65, Dârvaru a lovit un adversar care l-a atacat dur din spate, iar după o bătălie generală între cele două echipe, jucătorii care au provocat incidentele au fost eliminaţi de arbitrul Valentin Gavrilă (Brad). Mureşul Deva (repriza I): Coman-Coca, Dosan, Ilea, Bogman-Furdean, Sătmar, Perde, Borza-Breaz, Mohamed. Au mai jucat: Pîrvu-Golguţ, F. Pop-O. Drăgan, Alex. Dan, P-R. Stan, Dârvaru.