FOTBAL, Liga a III-a. CNS Cetate Deva coboară în clasamentul seriei

CNS Cetate Deva a pierdut, pentru a cincea oară consecutiv, de data asta în meciul cu cei de la Crişul Chişineu Criş, scor 1-2.

Execuţie senzaţională a lui Voineag
„Suntem decimaţi de accidentări şi nu avem nici rezerve corespunzătoare, abia am putut trece 16 oameni pe foaia de joc la acest meci. Se vede şi lipsa juniorilor, singurul mare câştig pentru noi fiind portarul Anton, care astăzi a avut nişte intervenţii foarte bune. Ne lipseşte încrederea, ne lipseşte curajul în joc. Trebuie să ne adunăm punctele în etapele pe care le mai avem de jucat în această toamnă, iar din iarnă ne regrupăm, vom aduce jucători care să constituie un plus valoric, nu doar numeric la echipă”, a declarat Dan Simina, preşedintele clubului CNS Cetate Deva. Devenii au avut o primă repriză slabă, în care gazdele au şi condus cu 1 – 0 prin golul înscris de Budur, dar Cetate a reuşit egalarea la cinci minute de la reluare, după o execuţie senzaţională a lui Voineag din lovitură liberă, cu şut de la 20 de metri lateral dreapta, mingea a lovit transversala şi a căzut în plasă. Portarul devean Anton a avut intervenţii salvatoare la acţiunile din prima repriză ale lui Piţ, Modan, Ianc, Maghici şi Gligor, cei care au irosit destule oportunităţi de a marca în poarta deveană. Crişul Chişineu s-a impus însă pe final cu golul lui Budur, atacantul arădean reuşind o dublă pentru victoria echipei sale.
CNS CETATE: Anton – Kelemen (min. 80 Teodorescu), Şoit, Capotă, Voineag (min. 76 Jude) – Boldea, Radak – Mirică, Circov (min. 65 Fetiţa), R. Cristian – Voinea. Antrenor Ioan Petcu. (N. Gavrea)

2 comentarii la „FOTBAL, Liga a III-a. CNS Cetate Deva coboară în clasamentul seriei

• Clasamentul nu-l mai dai,Nicule? Dupa o promovare cu Sanicolaul Mare o sa avem si o retrogradare….nu da bine la CV-ul antrenorului…lasa-ne,lasa-ne…

• Cand se ocupa psd de fotbal nu se poate mai mult de petcu si simina ,mai ciupesc si ei ceva ,profesional vorbind sunt praf !!!