ATLETISM. Hunedoreni de nădejde. Cu ce medalii s-au întors de la Junior Athletics Championship

Municipiul Timișoara a găzduit o nouă ediție a competiției atletice Junior Athletics Championship, la care au fost prezenți sportivi de la sec­țiile de performanță din întreaga țară.
Printre cei care au luat startul la aceste întreceri s-au aflat și sportivi de la CSS Hunedoara, tineri atleți fiind pregătiți de prof. Andreea Toderean și Florin Bucur. S-au remarcat: Ciprian Irimia, cel care a câștigat locul I în pro­ba de 400 m și un loc II la 200 de m, Răzvan Toth, câștigător la 800 m și ocupantul locului secund la 400 m. Pe prima treaptă a podiumului de pre­miere a urcat și Mario Moraru, cel care a câștigat proba de săritura în lungime, el fiind al doilea și în proba de 200 m. Antonia Bucur a terminat pe locul trei proba de 50 m, Raul Gostian a fost pe locul trei la 100 m și la săritura în lun­gime, iar Daniel Agrigoroaie s-a clasat pe locul secund la săritura în lungime.