CLASAMENT SPORTURI OLIMPICE

1. Răzvan Marcu
Tir cu arcul, Junior, CS Minerul Aninoasa
Campionat Mondial Indoor – Rzeszow, Polonia- Loc 4
Campionat Naţ. Indoor Bucureşti – indiv. – Loc 1
Campionat Naţ. Indoor Bucureşti – echipe – Loc 1
Campionat Naţ. Outdoor Oradea – individual – Loc 1
Campionat Naţ. Outdoor Oradea – echipe – Loc 1
Cupa României – Aninoasa – individual – Loc 1
Cupa Minerul Internaţional – individual – Loc 1
 
2. Amelia Racea
Gimnastică artistică Junior CNS
CSS Cetate Deva
Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tampere Finlanda: loc 2 cu echipa şi la individual compus, loc 1 sărituri, loc 1 bârnă, loc 2 paralele, loc 2 sol
Campionatul  Naţional Individual al Maestrelor: loc 2 sărituri; loc 2 paralele; loc 1 bârnă; loc 2 sol
Tyson American Cup, S.U.A.: loc 5  la individual compus
Trofeo Citta di Jesolo, Italia: loc 1 individual compus
Trofeo Internaţional Citta di Lugano, Elveţia: loc 1 la individual compus, sărituri, paralele, bârnă şi locul 3 la sol
Turneul Internaţional al României: loc 1 individual compus, loc 2 sărituri, loc 2 sol
 
3. Andreea Todereanu
Atletism, Juniori, CNS CSS Cetate Deva
Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tampere, Finlanda: loc 3  la triplusalt
Campionat  Balcanic, juniori II, Ankara, Turcia: loc 1 – triplusalt
Campionatele  Internaţionale ale României: loc 3 – triplusalt
Campionatele Naţionale de  Sală Juniori II: loc 1- triplusalt, loc 2 – lungime, loc 3 – înălţime
Campionatul Naţional Şcolar: loc 1- triplusalt, loc 1- lungime
 
4. Raul Donu
Lupte Libere, Junior, CSS Deva
Campionat European de lupte Libere Serbia, Loc 5
Campionat Naţional Juniori II, loc I
Campionat Naţional juniori II, loc 1
Cupa României, loc 3
Campionat Naţional cadeţi echipe, loc 3
 
5. Laura Gavriliuc
Lupte Libere, Junioară, CSS Petroşani
Campionat European  – Zdrejanin, Serbia, loc 5
Campionatul Naţional juniori  II – Odorheiul Secuiesc, loc 1
Campionatul Naţional al CSS-urilor, juniori II, loc 1
 
6. James Chereji
Box, Junior, CSS CS Construct Hunedoara
Campionat Naţional Copii Arad – loc 1
Cupa României  – loc 2
C.N. Juniori – loc 2
Campionatul European Juniori II 2008 – locul I (aici anul 2008 e corect, iar eroarea e a DSJ)
 
7. Cosmin Amzuleanu
Atletism, Junior, CSS Hunedoara
Campionat Naţional Juniori I – loc 3
Campionat Naţional Şcolar – loc 2
Campionat Balcanic, Grecia – loc 3
 
8. Luminiţa Sîrbu
Tir cu arcul, Senioară, CS Min. Aninoasa
Campionat Naţional Indoor: loc 1 echipa, loc 2 individual
Campionatul Naţional Outdoor: loc 1 individual, loc 1 echipa
Cupa României: loc 2
Cupa Minerul Internaţional: loc 1
 
9. Flavius Zmeu
Judo, junior, CSS Deva
Campionat Naţional Juniori – loc 1
Campionat Naţional Tineret – loc 3
Campionat Balcanic Grecia – loc 5
 
10. Andreea Cristinoiu
Judo, Junior, SCM Deva
Campionat Naţional U 20  – loc 1
Turneu Internaţional Paks, Ungaria – loc 3

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.