CFR Simeria, echipă cu Moţ

Fostul component al campioanei României la futsal, FC CIP Deva, Adrian Moţ (foto), transferat la CFR Simeria de la Silva Miracol Hărău, a fost cel mai activ om al partidei dintre gruparea feroviară şi Retezatul Haţeg, scor 5-3, din prima etapă a Ligii a IV-a. În minutul 15, Moţ a transformat excelent o lovitură liberă şi a deschis scorul, 1-0. CFR a majorat diferenţa la 2-0 prin Bobelică (25), dar zimbrii au replicat rapid, prin Ov. Popesc (29), scor 1-1. „Taurii galbeni” au dus scorul la 3-1 prin Buta (38), însă acelaşi Popesc (44) a stabilit diferenţa la pauză, la 3-2. Meciul s-a încins, după pauză, când haţeganii au reuşit să restabilească egalitatea, 3-3, prin Simoneac (56), din penalti. Drumul spre victorie al CFR-ului a fost redeschis de acelaşi Moţ (77) care şi-a readus echipa în avantaj, 4-3, după o combinaţie cu Bobelică. Scorul final de 5-3 a fost stabilit de Bobelică (79), în urma unei pase ideale de la Alexandru Vlad.