Ultima Ora

SeSo Câmpia Turzii – FC Hunedoara 0-0. Un punct este mai mult decât decât nimic!

11-stire-1-robert-cristian-6Mircea Crivăț

FC Hunedoara nu a reușit să ia decât un punct în partida jucată în deplasare cu SeSo Câmpia Turzii, meciul încheindu-se cu scor alb. Partida a fost echilibrată, cu o ușoară dominare, în unele momente, a hunedorenilor. Dar jucătorii din Hunedoara nu și-au creat ocazii mari de gol, atacurile lor fiind fără forță și claritate.  Totuși, în minutul 23, hunedorenii au băgat balonul în plasa porții celor de la SeSo, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.  După trei minute, în min. 26, gazdele au beneficiat de un penalty, pe care însă l-au ratat, hunedorenii scăpând fără gol.  Până la final nici una dintre echipe n-a reușit să marcheze, partida încheindu-se cu o remiză albă. Ar mai fi de consemnat că în minutul 11 Vîrtan a primit cartonaș galben,

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Cătălin Buşi, din Rm. Vâlcea, ajutat la cele două tuşe de Nicolae Dobrică şi Demetrescu Daniel, amândoi din Rm. Vâlcea.

Următoarea partidă FC Hunedoara o va juca acasă, cu Plimob Sighetu Marmaţiei.

FC Hunedoara: Dragotă – Vîrtan, Ambruş (cpt.), Cuciula, Dosan – Găceanu (Drăgoescu, min.68), Vajda – R. Cristian (în foto), Vişan, Făgărăşanu (Pepenar, min.60),  Suciu (I.Radu, min.60). Antrenor: Marius Opric.