Rămân sub control judiciar
Magistraţii Tribunalului Hunedoara au respins ieri cererile de revocare a controlului judiciar depuse de apărătorii lui Dan Daniel, fost secretar general al judeţului, Mihaela Ştefan, angajată a Consiliului Judeţean Hunedoara şi Monica Georgescu (foto), judecaţi în dosarul de corupţie de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Hunedoara. Instanţa a dispus menţinerea măsurii, iar singurul lucru pe care l-a admis a fost modificarea programului de vizite la poliţie de la două pe săptămână la una la două săptămâni pentru Georgescu şi Ştefan. În acelaşi dosar este judecată Daniela Gîrjob, fostă angajată a Consiliului Judeţean Hunedoara în stare de libertate. Reamintim cititorilor că toţi patru sunt cercetaţi în dosarul de fraudare a examenului de promovare pe post al directorului general al DGASPC Hunedoara, Monica Georgescu. (N. Bumbac)