Mare derby, mare, la Deva
Ultimul meci din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal în sală se va juca astăzi la Sala Sporturilor din Deva. Super-confruntarea dintre CSM Deva (formație care a preluat palmaresul de la Autobergamo Deva-cea care a câștigat trofeul la ediția de anul trecut) și campioana națională en titre, CS United Galați, o reeditare a finalei din sezonul trecut, meci care va fi în direct la Digi Sport 3 și FRFtv de la ora 17:30.
Partida se anunță foarte importantă pentru ambele formații, fiind un meci care va scoate o echipă dintre cele două combatante din cursa pentru trofeul pus în joc. Formația deveană se află pe locul trei în campionatul intern, având după 17 partide disputate un total de 36 de puncte și s-a calificat în play-off în timp ce oaspeții de astăzi, jucătorii din Galați, privesc liniștiți spre un nou titlul de campioni.
Celelalte rezultale înregistrate în sferturi sunt următoarele:
- ACS Mausoleul Mărăşeşti – CSM Târgu Mureș 5-1 (1-0)
- AS Inter Gheorgheni – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 1-3
- Futsal Klub Odorheiu Secuiesc – CSF CFR 1933 Timișoara 2-3