Luptători de la LPS Cetate Deva, pe podium la etapa de zonă

Staţiunea Herculane a fost gazda întrecerilor din cadrul Campionatului Naţional şcolar de lupte libere la care au participat sportivi din Zona C, judeţele din partea de vest a ţării.

Ca de fiecare dată, reprezentanţii LPS Cetate Deva au reuşit să obţină rezultate bune şi multe calificări la etapa finală programată în perioada 6- 8 martie la Reşiţa. Menţionăm câteva rezultate obţinute de către deveni: din grupa pregătită de prof. Suraj Moravan, Andreea Bocănici a câştigat locul I la categoria 65 kg, iar Andrei Buţurcă locul IV la 70 de kg.
Andreea Vraci a ocupat locul I la categoria 53 kg, ca şi Maria Iana, la 46 kg, iar Darius Năstasă – locul V la 80 kg, ei fiind pregătiţi de prof. Ioan Ailincăi. Din grupa antreenată de prof. Gheorghe Văcăraşu s-au evidenţiat Andrada Văcăraşu- locul I la categoria 49 kg şi Andrei Miloş, locul V la categoria 80 de kg. Toţi aceşti sportivi vor participa la etapa finală de la Reşiţa.