La Băcia, premierea familiilor cu peste 50 de ani de căsnicie
În premieră, anul acesta, reprezentanții Primăriei Băcia organizează premierea cuplurilor care sunt căsătorite de peste o jumătate de veac.
Astfel, sâmbătă, 18 iunie 2022, începând cu ora 19, pe stadionul sintetic din Băcia, are loc ediția a IV-a a Campionatului Comunal de Fotbal, iar duminică, 19 iunie 2022, începând cu ora 20, va fi tradiționala Nedee din Băcia.
„Anul acesta, Nedeia va începe cu un eveniment deosebit. Este vorba de premierea tuturor familiilor din comuna Băcia care aniversează peste 50 de ani de căsătorie. Este prima ediție a unui asemenea eveniment. Sunt 39 de familii care au 50 de ani de căsătorie și mai mult de atât. Fiecărei familii le oferim o diplomă, flori și un premiu de 500 de lei”, a spus Florin Alba (foto), primarul comunei Băcia. (A.N.)