În sfârșit, o veste bună de la gimnaste

Echipa junioarelor legitimate la LPS Cetate Deva, alcătuită din gimnastele Maria Drăgan-Curcă, Bianca Maria Dinu și Maria Cristina Popescu, a participat la ediția a 19-a a concursului ZELENA JAMA OPEN, de la Liubliana, Slovenia. Gimnastele din Deva au cucerit trofeul, cu un total de 89.650 puncte.
Bianca Maria Dinu s-a clasat pe locul al doilea și a cucerit medalia de argint la individual compus, cu 44.550 de puncte, Maria Drăgan-Curcă s-a clasat pe locul IV la individual compus, cu un total de 43.950 de puncte, într-un con­curs la care au participat 48 de spor­tive. În finalele pe aparate, Bianca Dinu a câștigat medalia de aur la parale și argint la sol, Maria Drăgan Curcă a luat medalia de aur la bârnă și un loc VII la paralele. Cristina Popescu s-a situat pe locul VII la sol.