Fotbal, Liga a V-a. Măgura Pui, înfrântă acasă, pierde primul loc

Duminică s-au desfăşurat întrecerile etapei a cincea din campionatul Ligii a V-a judeţul Hunedoara la fotbal.

Rezultatele înregistrate în această rundă, multe cu surprize, au schimbat situaţia la nivelul clasamentului acolo unde până nu demult, lider a fost formaţia Măgura Pui, echipa care acum a pierdut surprinzător pe teren propriu, partida cu Retezatul „Ţara Haţegului”, scor final 2-4.
Oaspeţii au condus încă din minutul 8 cu 2-0 prin golurile înscrise de Lăcătuş (min.2) şi Băluşă (min.8), pentru ca până la finalul primei reprize să mai puncteze de două ori prin Sterp (min.26) şi din nou Flavius Lăcătuş (min.45). Pentru cei de la Măgura Pui a marcat Sălăşan (min. 16 şi 71).
Sântămăria Orlea a câştigat jocul de acasă cu echipa din Bretea Română, scor final 6-2 şi trece pe primul loc în clasament, totalizând acum 12 puncte, la fel ca şi Retezatul „Ţara Haţegului” şi Măgura Pui, lupta pentru primul loc anunţându-se foarte interesantă.