FOTBAL Liga a III-a. I-au ciuruit! Devenii zburdă spre promovare

CSM Deva a câștigat ușor, după un joc pe care l-a controlat în totalitate, par­tida disputată în compania for­ma­ției CS Gilortul Cărbunești.
A fost un scor fluviu, 5-0 și un penalty ratat de deveni, spectatorii prezenți în tribune aplaudând evoluția gazdelor. Au marcat Alex. Popescu în minutul 2 și în minutul 44, Stelea în minutul 22 din penalty, Dănăilă în minutele 32 și 90. Cu cele trei puncte pe care le aduce la palmares după această victorie, echipa pregătită de Ștefan Nanu se califică în barajul de promovare, fiind liderul clasamentului din seria a VII-a.
Vineri, 5 mai, de la ora 18.00 și tot pe Stadionul Cetate, echipa deveană va întâni în următoarea etapă din play-off formația Viitorul Șimian, clasată pe lo­cul patru.