Stiri

Egal cu ultima clasată

11 stire 2 lupeni
Minerul Lupeni şi-a complicat şi mai tare situaţia în clasament, după ce a remizat, scor 1-1, acasă, cu lanterna roşie, CFR Timişoara, echipă care nu obţinuse nici un punct în anterioarele nouă etape. Elevii lui Petre Gigiu au început în forţă şi au ratat ocazii incredibile, iar deschiderea scorului s-a produs abia în minutul 71, printr-un gol din lovitură liberă, ce i-a aparţinut lui Gabi Luca. Bucuria a durat doar un minut, căci Firiţeanu a egalat pe contraatac. La final, spectatorii prezenţi la meci şi-au huiduit favoriţii şi i-au aplaudat pe puştii CFR-ului.