Duel egal între Hunedoara şi Alba, în amicale de Liga a IV-a

Grupările Şoimul Băiţa şi Inter Petrila, din Liga a IV-a Hunedoara, au întâlnit sâmbătă, în deplasare, echipele Viitorul Sântimbru, respectiv Şurianul Sebeş, ambele din Liga a IV-a Alba, în partide amicale. Dacă Şoimul Băiţa s-a impus cu 2-1, duelul liderilor eşaloanelor judeţene a fost adjudecat de trupa din Alba, scor 4-1.

Succes venit pe final
Echipa antrenată de Ioan Pisoiu, Şoimul Băiţa, a întâlnit la Galţiu, fosta grupare a actualului tehnician al alb-verzilor, Viitorul Sântimbru. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22, printr-un penalti transformat de Vajda, iar gazdele au ratat, trei minute mai târziu, o lovitură de pedeapsă, prin Negură. Sasa (30) a egalat pentru trupa din Alba, dar Andrei Şoit (foto) (90) a adus victoria Şoimului, prima din această iarnă.

Petrila, învinsă clar de Sebeş
În duelul echipelor care conduc ierarhiile judeţene din Alba şi Hunedoara, Şurianul Sebeş s-a impus în faţa lui Inter Petrila, scor 4-1. Golurile gazdelor au fost marcate de V. Drăgan (10, 51), Trif (37) şi Neagu (75), în timp ce pentru Inter Petrila a punctat Bogdan Horvath (62). (Ovidiu Mănăstire)