Două victorii amicale pentru Tricolor 11 Deva

2. Tricolor 11 Deva 17 august - pagina 11Ovidiu Mănăstire

Echipa Centrului de Excelenţă Tricolor 11 Deva a obţinut două succese în dublul duel amical jucat la Arad, împotriva echipei de juniori născuţi în anul 2000 a clubului UTA.

Două partide de câte 60 de minute
Lotul antrenat de Dan Stupar, Marius Sîrbu şi Ovidiu Ceclan a fost împărţit în două echipe, fiecare disputând câte o repriză de 60 de minute în faţa adversarilor de la UTA. În primul meci, Tricolor 11 Deva s-a impus cu scorul de 3-0, iar în cel de-al doilea cu 2-1. Ieri, pe stadionul „Cetate”,  Centrul de Excelenţă din Deva a jucat un nou test, contra echipei de juniori a clubului CFR Simeria iar sâmbătă, de la ora 11.00, va întâlni la Arad, grupa de juniori născuţi în anul 2001 a clubului UTA.

Trei deveni convocaţi la naţională
Trei dintre componenţii echipei Tricolor 11 Deva au fost convocaţi de selecţionerul Sorin Colceag, prezent săptămâna trecută în reşedinţa judeţului, la naţionala de juniori Under 15 a României, care va juca o dublă partidă amicală cu echipa similară a Angliei. Astfel, Alexandru Marinoiu, George Boştină şi Mihai Cohan vor avea ocazia să debuteze în echipa naţională împotriva unei ţări cu tradiţie în fotbal.