Devenii s-au descurcat bine cu cei din Sibiu

Antrenorul Ștefan Nanu (foto) și-a creio­nat, în mare, lotul cu care va ataca ultima parte din actualul campionat al ligii a treia. For­­mația deveană a câștigat amicalul dis­putat în compania echipei Inter Sibiu, deși a primit o replică bună de la echipa sibiană.
Iordache, Sulea și Avramovici de la for­mația deveană au fost recuperați și au re­venit la antrenamente și sunt apți de joc, la fel ca și Kelemen, aflat în procesul de re­cuperare.
Plută a deschis scorul după un sfert de oră, iar Cuibari a majorat diferența. La pauză a fost 2-1, oaspeții marcând prin Bratima. În repriza secundă, oaspeții au fost mai insistenți și au reușit egalarea prin Bărculeț care a înscris de la 25 de metri dar gazdele și-au trecut în palmares victoria, grație golurilor marcate de Avramovici și Stelea (din penalty).
CSM Deva a jucat în formula: Bădescu – Tod, Plută, Dumbrăveanu, Doboș (59 Vasilescu) – Bloj, Stelea, Țoiu, Cuibari (85 Stan) – Sulea (55 Kayondo, 73 Marinca), Avramovici.