Stiri

Devenii, în rol de jaloane

Mureşul Deva a pierdut, scor 3-1 (3-0), meciul din deplasare cu CSM Rm. Vâlcea, întrucât în prima repriză, jucătorii deveni au fost doar simple jaloane în faţa acţiunilor gazdelor. Beto (min. 5) a deschis scorul cu o lovitură puternică de cap din marginea careului mic, juniorul Goge (42) a făcut 2-0 cu un şut plasat la colţul din dreapta porţii lui Moldovan, iar Dobre (44) a marcat al treilea gol cu un şut de la distanţă. După pauză, L. Pârvu (55) a ratat desprinderea la 4-0, iar Grigoruţă (57) a transformat un penalty scos tot de el, şi a stabilit scorul final la 3-1.