Crimă în Petrila, suspecții sunt 2 tineri de 18 ani
Doi tineri sunt suspectați că au ucis în bătaie un bărbat din localitatea Petrila, în vârstă de 48 de ani.
Locuința victimei era răvășită, astfel că a fost luată în calcul și varianta jafului. Crima a fost descoperită sâmbătă seara, dar ar fi fost comisă în ultima zi a lunii trecute. „Poliția orașului Petrila a fost sesizată cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 48 de ani a fost găsit decedat în locuință, posibil de mai multe zile. Cadavrul bărbatului a fost transportat la Morga Spitalului de Urgență Petroșani, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului, iar după efectuarea cercetărilor, moartea suspectă a bărbatului a fost reîncadrată în infracțiunea de omor. În urma activităților investigative, polițiștii au stabilit faptul că bărbatul este decedat din data de 30 mai 2022 (cauza decesului fiind violentă – lovire cu corp dur)”, a informat IPJ Hunedoara. Doi tineri, ambii în vârstă de 18 ani, din Petrila, sunt bănuiți de comiterea faptei și au fost prezentați magistraților Parchetului de pe lângă Tribunalul Hunedoara pentru a fi arestați. (M. Gânju)