Cinci medalii la lupte libere

La Campionatul Balcanic de lupte libere pentru juniori U15 și U17, sportivii din Petroșani au cucerit cinci medalii, una de aur, una de argint și trei de bronz, într-o competiție cu un nivel tehnic foarte ridicat.
Claudia Manțog a evoluat la cate­goria 58 kg juniori, o medalie de aur în întrecerea pe echipe, ea fiind cooptată în echipa națională. La individual s-a clasat pe locul III. Tânărul sportiv Ianis Monete, care a evoluat la categoria 48 kg a cucerit o medalie de aur cu echipa României și o medalie de bronz în com­petiția individuală.
Andreea Chiriac a evoluat la ca­tegoria 49 kg, clasându-se pe locul III, iar Iulia Moldovan a încheiat competiția din București pe locul IV la categoria 65 kg.