Boala înfrângerilor în deplasare

Handbalistele de la Cetate Deva au pătimit încă o dată pe final de meci şi au rămas la cota zero în partidele disputate în deplasare, în turul ediţiei 2014-2015 a Ligii Naţionale. Jucătoarele patronate şi momentan şi antrenate de Marian Muntean au pierdut, scor 23-28, pe terenul celor de la CSM Ploieşti, deşi au condus la pauză cu 13-12. Fără Petrinja şi Toth, indisponibile din cauza unei răceli, Cetate a condus până în minutul 48, scor 20-21, după care s-a prăbuşit şi a pierdut partida. Principalele marcatoare ale Cetăţii au fost: Cartaş şi Krnic – ambele cu câte şapte reuşite, Malac cu patru goluri, Simion cu trei, Rusu şi Din, cu câte un gol.