Eşec după eşec

FC Hunedoara şi-a continuat seria eşecurilor şi a ajuns la patru înfrângeri consecutive. Trupa antrenată de Titi Alexoi a fost învinsă, scor 0-2, de Millenium Giarmata, într-o partidă contând pentru etapa a XI-a a Ligii a III-a, seria a IV-a, disputată sâmbătă, la Hunedoara.  Golurile bănăţenilor au fost reuşite de Fara (minutul 36, din penalti) şi Anagor (minutul 90). Problemele hunedorenilor au început în runda a VII-a, când au remizat 0-0, acasă, cu Viitorul Craiova şi s-au agravat în etapele următoare, când au fost învinşi pe rând de Pandurii Tg. Jiu (0-2 în deplasare), Naţional Sebiş (0-2, acasă) şi ACSO Filiaşi (0-2, în deplasare).