Au câștigat „bătălia” de la Mărășești

Cea de a doua echipă de fotbal din Deva, cea pregătită de Roger Augusto, a jucat, în deplasare, la Mausoleul Mărășești, devenii obținând o victorie care îi califică în play-off-ul competiției.
CSM Deva a reușit un prim gol, prin Ricardinho Sobral și, apoi, Denis Ramic a dublat avantajul echipei devene în minutul 9. Gazdele au re­dus din handicap prin Tudose, astfel că la pauză scorul a fost 2-1 pentru CSM Deva. La reluarea jocului, devenii au înscris din nou prin Ricardinho Sobral, dar echipa din Mărășești nu a cedat și a restabilit egalitatea, prin Cireș și Dumitru. Scorul final de 3-5 pentru deveni, a fost stabilit de Milos Simic, care a înscris două goluri pe final de par­tidă.