Au avut un an competițional bun

Anul com­pe­ti­ți­onal 2021 a fost pentru Secția de judo de la LPS Cetate Deva unul cu multe difi­cultăți în ceea ce privește pregătirea spor­tivilor.
În condițiile difi­cile,reprezentanții acestei secții au participat la patru competiții naționale majore de unde s-au întors cu patru medalii.
La Campionatul Național pentru juniori până la 18 ani, Larisa Alina Cadar (foto) a câștigat medalia de bronz iar la Campionatul Național U16, Maria Păcurar a fost medaliată cu bronz.
Rareș Petrușe este noul vicecampion național, medaliat cu argint la Campionatul Național U14 și, așa cum am anunțat deja, la Cupa României, Raluca Cadar a cucerit bronzul.
Să nu uităm și medalia de argint cucerită de antrenorul Constantin Vasiliu, cadru didactic la Liceului cu Program Sportiv Cetate Deva care este vicecampion național veterani M4.