ATLETISM. Rezultate bune la interjudețeana de la Cluj Napoca

La Cluj Napoca s-au desfășurat la finalul săptămânii trecute întrecerile etapei interjudețene a campionatului național de atletism pentru catego­ri­i­le de copii.
Remarcăm evoluția bună la Cluj Napoca a atleților legitimați la Liceul cu Program Sportiv Cetate Deva care au ob­ținut câteva performanțe impor­tan­te și au speranțe la medaliile care vor fi oferite celor mai buni sportivi la finala de la București. Alexia Saraol (foto), pregătită de prof. Nicolae Alexe, s-a impus în probele de săritura în lungime cu 4.68 m și la săritura în înălțime cu 1.20 m la categoria copile II. Un bun rezultat a obținut și Andreea Gîrbovan la săritura în lungime copile II, clasându-se pe locul IV. Tudor Murărașu, cate­goria copii II, a câștigat proba de 300 m cu timpul de 56 secunde 42 de sutimi, iar colega lui, Adela Baranka s-a situat pe locul II la 800 m copile I cu timpul de 2 min 58 secunde și 30 sutimi. Maria Leica a terminat proba de 80 m copile II pe locul V, toți fiind pregătiți de prof. Cornelia Juratoni. În fine, Robert Junie s-a clasat pe locul secund la săritura în lungime copii categoria a II-a, iar Thea Susan a terminat pe locul VI la lungime copile I, ei fiind elevii profesorului Mihai Luca.