Victorii pe bandă rulantă

CFR Simeria şi-a continuat şirul victoriilor în partidele amicale de pregătire. Echipa de bază a grupării antrenate de Marius Opric a câştigat, scor 1-0, şi meciul revanşă cu Jiul, disputat vineri la Petroşani, după ce miercuri, se impusese acasă cu 2-0. Unicul gol a fost marcat de Lintaru în minutul 80. În partida cu Jiul, pentru CFR au jucat: Iancău – Vîrtan, Stroia, Buta, Şoit – Găceanu – Lintaru, Vişan, Pepenar, Făgărăşanu – Dăscălescu, iar după pauză, a intrat şi Chelariu. Rezervele trupei feroviare au disputat în aceeaşi zi, la Haţeg, un amical cu Retezatul, şi s-au impus cu 3-2, prin golurile semnate de Păduraru (2) şi Suciu. Jiul va încerca să îşi „repare moralul” înainte de startul returului, în două meciuri de verificare pe care le va susţine în această săptămână, cu Minerul Motru.