Trofee auto româneşti în Bulgaria

Hunedorencele Marcela Brânduşa, Constanţa Roşca şi Delia Banciu au concurat cu succes la o competiţie automobilistică rezervată femeilor, similară cu „Raliul Frumuseţii”de la Deva, care a avut loc în Bulgaria, la finalul săptămânii. În concursul rezervat maşinilor cu motor de peste 1600 cmc, Marcela Brânduşa s-a clasat pe locul trei, iar Delia Banciu a sosit pe patru, în vreme ce la clasa cu motoare sub 1600 cmc, Constanţa Roşca s-a clasat pe patru. Delia Banciu a obţinut şi titlul de „Miss România”, fiind considerată cea mai frumoasă dintre cele trei românce prezente la raliul din Bulgaria.