Triumf devean în Austria

Gimnastele de la CNS CSS „Cetate” Deva au strălucit şi la ediţia a 17-a a „Alpen Adria Cup”, desfăşurată la finalul săptămânii, la Klagenfurt (Austria), cucerind două medalii de aur la individual compus şi una de argint la echipe. Olivia Cîmpean a triumfat în competiţia sportivelor născute în 2001, iar Asiana Peng (foto) a obţinut aurul la categoria gimnastelor de 12 ani. CNS CSS „Cetate” Deva s-a clasat pe locul doi la echipe, la categoria gimnastelor de 14 ani, în condiţiile în care le-a avut în lot doar pe Ioana Nicoară (locul 4) şi Emanuela Pîrva (locul 10), iar celalte echipe au mizat pe trei-patru sportive. Delegaţia echipei devene a fost supervizată de antrenorii Gina Gogean şi Cristinel Micu.