TAEKWON-DO ITF. Cei de la „Cristal” au strălucit la Cupa României

Recent, la Baia Mare, s-au desfă­șurat întrecerile tradiționalei com­pe­tiții dotate cu trofeul Cupa României, organizată de către Federația Română de taekwon-do ITF. Au participat 734 de sportivi.
Clubul Sportiv „Cristal” Hațeg a par­ticipat la această competiție cu 12 sportivi care au reușind să cuce­reas­că 12 medalii. Astfel, Andra Kovaci a cucerit medaliile de aur în probele de luptă și la tehnici speciale și o medalie de bronz în proba de tull. Andra Kovacs a fost declarată cea mai va­loroasă sportivă senioară a compe­tiției. Roxana Gheorghiță a cucerit două medalii de aur la probele de luptă și la tehnici speciale, iar Mario Ștefan o medalie de aur în proba de luptă. Pe podiumul de premiere au mai urcat Maia Danciu medaliată cu argint la proba de spargeri forță și cu bronz la proba de luptă, Artur Csiki și Dragoș Popesc, ambii medaliați cu argint la proba de luptă, iar colegii lor Alexandru Andris și Marian Eduard Meiroșu au obținut medaliile de bronz în proba de luptă. Echipa de fete 14 ani a clubului „Cristal” a finalizat com­petiția de la Baia Mare pe primul loc.