Succes la handbal junioare

Echipa de handbal junioare I (17-18 ani) a CSŞ Hunedoara, pregătită de Ioan Feier şi Paraschiva Bălici, s-a impus fără probleme, scor 30-20 (14-11), în meciul din deplasare cu LPS Banatul Timişoara. Handbalistele de pe Cerna rămân pe locul secund în clasament, cu 16 puncte, la patru „lungimi” distanţă de liderul CSS Caracal. „Fetele au intrat mai greu în meci, însă după pauză, au avut o perioadă de 14 minute în care au înscris de 10 ori şi au primit doar un gol. Nu avem cum să mai pierdem calificarea”, a declarat profesorul Ioan Feier. Hunedorencele vor evolua pentru prima dată în acest an pe teren propriu, duminică, în compania oltencelor de la HCM Craiova. Primele trei formaţii din cele şase serii se califică la turneul final.