Primul succes, din a treia încercare

Noul antrenor al FC Hunedoara, Adrian Iencsi, a bifat prima victorie la cârma grupării de pe Cerna, după ce „alb-albaştrii” au învins cu scorul 2-0 (2-0), pe ACSO Filiaşi, în etapa a XII-a a Ligii a III-a, seria a IV-a. La al treilea meci cu Iencsi pe banca tehnică, hunedorenii au rezolvat partida încă din prima repriză, graţie unei „duble” semnate de atacantul Iulian Tecsi în minutul 14 din penalti şi minutul 40. În urma acestei victorii, FC Hunedoara acumulează 19 puncte şi urcă pe locul cinci în clasament. În etapa viitoare, FC Hunedoara va sta, urmând să evolueze peste două săptămâni, în compania grupării Pandurii II Tg. Jiu.