Pensionar din Uricani, pedepsit pentru că a bătut doi copilași
Bărbatul în vârstă de 69 de ani, din Uricani, și-a ieșit din minți și i-a luat la bătaie pe cei doi copii, unul de 10 ani, iar celălalt de 12 ani.
S-a enervat pentru că minorii, o fată și un băiat, i-ar fi bătut la ușa apartamentului. Mama fetiței a sunat la 112 și cerut intervenția polițiștilor după ce a aflat de la copilă că a fost agresată, iar anchetatorii s-au sesizat din oficiu și i-au întocmit pensionarului dosar penal. Pensionarul a susținut că nu a lovit copiii, dar probele de la dosar l-au contrazis. Pensionarul a fost condamnat de către Judecătoria Petroșani la o pedeapsă de 5.000 de lei amendă penală, pentru comiterea a două infracțiuni de lovire și alte violențe. (M. Gânju)