O repriză, la putere, alta, la podea

11 x 2 cetate csm bucHandbalistele de la CSM Cetate Deva au plătit încă o dată tribut incapacităţii de a menţine acelaşi ritm de joc şi aceeaşi concentrare pe tot parcursul unei partide. Trupa antrenată de Gligore Czari a făcut o primă repriză bună în meciul din deplasare cu HCM Roman, reuşind să conducă cu scorul de 15-14 la pauză, dar apoi s-a „sufocat” în repriza secundă şi a fost învinsă cu 30-26. Cetate a ajuns astfel la al treilea eşec la rând în actualul sezon al Ligii Naţionale feminine, după înfrângerile cu Corona Braşov şi HCM Baia Mare. Formaţia patronată de Marian Muntean a rămas astfel pe locul 10 (din 14) cu numai trei puncte din 12 posibile şi va disputa următoarea partidă joi, 18 septembrie, pe teren propriu, cu HCM Rm. Vâlcea.