NATAŢIE. Înotătorii din Hunedoara, medaliați la Szeged-Ungaria
În orașul ungar Szeged, s-a desfășurat Cupa Naturtex la natație, la care au participat 260 de sportivi, reprezentând 26 de cluburi, din 4 țări.
Printre cei prezenți au fost și trei sportivi de la CSS Hunedoara, însoțiți de antrenoarea Anca Băjan. Înotătorii hunedoreni au cucerit la această competiție internațională șase medalii, două de aur, una de argint și trei de bronz.
S-a evidențiat prin numărul de medalii cucerite și valoarea lor, Nandor Nagy cel care a adus la palmaresul clubului hunedorean și al lui personal, trei medalii, dintre care două de aur, cucerite în probele de 200 m liber și la 1.500 m liber și una de argint, în finala probei de 200 m liber. Ionuț Oancea a adus la Hunedoara două medalii de bronz, pe care le-a cucerit în probele de 50 m spate și la 100 m spate, iar Zsofia Nagy a cucerit o medalie de bronz la 200 m spate.