JUDO. Ce medalii au cucerit sportivii deveni la Campionatul Naţional

În Sala Polivalentă din Oradea s-au desfăşurat la finalul săptămânii trecute întrecerile Campionatului Naţional Individual la judo pentru tineret sub 23 de ani.

Podiumul, ocupat de sportivele de la Deva
Ca de fiecare dată, sportivii de la secţiile din Deva au obţinut rezultate foarte bune, fiind printre favoriţii competiţiei. Astfel, la categoria +78 kg, podiumul a fost în întregime ocupat de reprezentantele legitimate la SCM Deva: 1. Bianca Prodan-noua campioană naţională 2. Alina Jorovlea. 3. Paula Noemia Paştiu şi Georgiana Miller. În cadrul categoriei –70 kg, Cătălina Mihaela Topală (legitimată la SCM Deva) s-a clasat pe locul III ca şi colega ei de club, Cristina Sîrbuleţ, care a urcat pe podiumul de premiere şi a cucerit medalia de bronz la categoria –78 kg. În întrecerea masculină de la Oradea s-a înregistrat o medalie pentru LPS Cetate Deva, unde la categoria +100 kg, Alexandru Vasile Ilie a cucerit argintul.