JUDO. Când performanța spune tot!

Recent, la Focșani, s-a desfășurat Finala Campionatului Național de judo juniori 1 (sportivi U21), unde re­prezentanții secției C.M. Deva au obținut rezultate remarcabile.

Medalii de toate culorile
Astfel, Georgiana Miler (categoria +78 kg) (foto, pe primul loc) este noua campioană națională la această categorie. Un titlu de campioană na­țio­nală la ediția din acest an și o me­dalie de aur a câștigat și Lavinia Bălan (categoria – 44 kg).
Paula Paștiu (categoria +78 kg), cu dublă legitimare la CSM Satu Mare și SCM Deva, și-a trecut în palmares o medalie de argint, la fel ca și colega ei, Orsolya Lajos (categoria -57 kg) dublu legitimată la CSM Miercurea Ciuc și SCM Deva.
Salba de medalii a fost completată de Andra Norocea Andra (categoria -57 Kg), de la SCM Deva, Alexandra Pîrvu (categoria -63 Kg), dublă legi­timare CS Mioveni-SCM Deva, Daria Tudorache (categoria +78 kg), CSM Arad-SCM Deva și de Alexandru Dorgoșan (categoria -55 kg), CSS Arad-SCM Deva, toți clasați pe treap­ta a treia a podiumului de pre­miere, fiecare câștigând câte o me­dalie de bronz la aceste întreceri.
Să nu uităm aici și contribuția celor care se află în spatele acestor perfor­manțe, profesorii și antrenorii Mugurel Ciușcă, Ramona Enache, Florin Bucătaru, Sebastian Rus și Adrian Hărăstășan, ca și a kinetotera­peutului Răzvan Marcu.