Jiul s-a mai ars o dată

„Alb-negrii” suferă de complexul „focului” şi au fost încă o dată învinşi, scor 0-1, de anonima Flacăra Făget, formaţie care i-a „ars” pe petroşăneni şi la barajul de promovare în Liga a III-a. În locul promisei revanşe, jiuliştii au sfârşit prin a fi îngenunchiaţi chiar la Petroşani. După o primă repriză în care portarul oaspeţilor, Rădulescu, a scos cam tot ce se putea, Jiul a cedat definitiv în partea secundă, când „vedetele” Drida, Hotoboc sau Hardău au fost ca şi inexistente. Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 69 de Boghian, în faţa căruia portarul Hotoboc nu a avut nici o replică. Cu o remiză cu nou-promovata Unirea Valea lui Mihai şi cu o înfrângere pe teren propriu, în primele două etape, antrenorul Daniel Huza pare în pericol.