HANDBAL FEMININ. Un joc la discreția gazdelor

Meciul a deschis etapa a patra din Liga secundă în seria C și a fost la discreția gazdelor, adversarele fiind doar un partener comod și fără pretenții. Echipa deveană a controlat jocul, după egalul de 3 – 3 din minutul 5 și apoi după ce au fost conduse o singură dată, 3 – 4 în același minut.
Cu puține mișcări în lotul cu care a evoluat (deși, poate se impunea să fie folosite și jucătoarele de pe banca tehnică, la un astfel de joc cu scor fluviu) antrenorul Daniel Gheorghe a văzut găurile din apărarea echipei din Reșița și a folosit la maximum varianta contraatacului. care a adus goluri după goluri în contul gazdelor. CSM Deva-CSU Reșita, 37 la 15. Au marcat Ioana Toader (11 goluri), Bianca Chericheș (8), Irina Croitoru (5), I. Petrescu (4), Șamanț (3), Lewinska (3), Racho(2), Cîmpeanu (1) respectiv Vlădășel și Știubei (fiecare câte 5 goluri), Ermici (3) Bledea și Voinea (câte 1 gol fiecare).