Georgiana Timu- locul I la concursul internaţional de la Piteşti

13 mai 2019 | Adauga un comentariu | Publicat in: Sport

Sâmbătă, 11 mai 2019, pe stadionul “Nicolae Dobrin” din Piteşti a avut loc un puternic concurs atletic internaţional de juniori, cu participarea sportivilor din Cipru, Israel, România, Ucraina şi Belarus.

Confruntarea a început cu proba de 110 m garduri masculin, şi s-a încheiat cu întrecerea de ştafetă mixt 4×400 m. La finalul probelor, România s-a clasat pe locul 2, cu 91 de puncte. Pe poziţia întâi a terminat Ucraina, cu 117 puncte, iar pe trei s-a situat Cipru, cu 87 de puncte.
În cadrul competiţiei s-a remarcat şi junioară din Deva, Georgiana Timu, care a reuşit o săritură de 5,94 m la proba de lungime, reuşind să câştige concursul. (N. Gavrea)

Loading...

Scrie un comentariu

stiri si ziare
Citește articolul precedent:
Florentina Marincu Iuşco a realizat baremul pentru Mondiale

În cadrul unui concurs naţional oficial, desfăşurat duminică la Rm. Vâlcea, numit ,,Memorialul Octavian şi Viorica Enescu”, atleta deveană Florentina...

Cupa Cetăţii la gimnastică aerobică, o reuşită

Sala Sporturilor din municipiul Deva a fost din nou gazda întrecerilor de gimnastică aerobică, având genericul Cupa Cetăţii.

O nouă încercare pentru ocuparea postului de manager al Sanatoriului Geoagiu

Va fi din nou concurs pentru ocuparea postului de manager al Sanatoriului de Pneumoftiziologie din Geoagiu. Mâine, miercuri, 15 mai...