Ultima Ora

Trupa antrenată de Marius Opric a pierdut primele puncte în actualul sezon, după un meci în care şi-a tăiat singură craca de sub picioare. După 3-3 (2-0) în meciul cu Şoimii Pâncota, disputat azi, sâmbătă, acasă, FC Hunedoara rămâne lideră şi neînvinsă, dar şi fără atributul de echipă perfectă ca rezultate. Negru-alb-albaştrii au avut meciul în mână, întrucât au condus cu 3-0 prin golurile marcate de Pepenar (3), Făgărăşanu (20 şi 50 din penalty). Din păcate, în mintul 44, la scorul de 2-0, atacantul hunedorean Ionuţ Radu a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Lengyel, iar gruparea hunedoreană a jucat în inferioritate numerică întreaga repriză secundă. Şoimii Pâncota au profitat de degringolada din tabăra gazdelor şi au punctat prin Mitu (55), Filimon (71) şi Fl. Rus (85), reuşind să să „răpească” hunedorenilor a noua victorie. Vom reveni cu amănunte în ediţia de luni a ziarului. (Ciprian Marinuţ)

2 comentarii la „Gata cu perfecțiunea: N-au „zburat” mai sus ca Șoimii – FC Hunedoara – Șoimii Pâncota 3-3 (2-0)

• AM FOST LA ULTIMELE 3 JOCURI DE ACASA;REPRIZELE SECUNDE AU FOST DEZASTRU;CONDITIE FIZICA ZERO;TEHNICA TACTICA -1;ECHIPA JOACA HAOTIC;AM OBSERVAT CHIAR CUM SE FENTEAZA TIMPIL CU MINGILE DATE DE COPII;IN CONCLUZIE ANTRENORUL OPRIC E DEPASIT;AICI NU E CFR SIMERIA;CHIAR DACA PROMOVEAZA ,IN DIV. B VA FI GREU,GREU DE TOT;ORICUM SUCCES

• Am fost la meci, pacat acolo lucrurile pareau ca merg bine, dar are dreptate domnul Carsan , fost fotbalist, problema este tactica si pregatirea.Se pare o caciula prea mare pentru domnul Opric.Oare el are liceenta PRO?,