FUTSAL. Autobergamo Deva a ratat şi Cupa României

Autobergamo Deva a ratat calificarea în finala Cupei României de fotbal în sală după ce duminică echipa deveană a fost în­vinsă cu 3-2, în semifinale, de gazda tur­neului final four, FK Odorheiu Secuiesc.
Menţionăm că devenii au condus la pauză cu 2-0, golurile fiind înscrise de Dos Santos şi Magalhaes. În repriza secundă echipa gazdă a turneului din Harghita a întors spectaculos rezultatul, prin trei goluri venite în ultimele opt minute. Andor Balint a punctat în minutele 32 şi 35, iar Levente Tanko a adus victoria gazdelor cu 28 de secunde înainte de final, fără ca formaţia din Deva să mai înscrie
În cealaltă semifinală, Imperial WET Miercurea Ciuc a dispus cu 5-1 de Lucea­fărul Buzău. Finala Cupei României s-a disputat aseară între formaţiile FK Odorhei şi Imperial WET Miercurea Ciuc.