Fotbal, Liga a IV-a. Gloria Geoagiu, învinsă la Ighiu

Gloria Geoagiu, una dintre formaţiile pretendente la promovarea în liga superioară, a suferit sâmbătă prima înfrângere din această iarnă, scor 0 – 1, pe terenul ocupantei locului 3 în Liga a IV-a Alba, Performanţa Ighiu.

Liderul de toamnă a Ligii a IV-a din judeţul Hunedoara a avut parte de un test puternic, cu un adversar redutabil, având în lot jucători cu experienţă la nivelul Ligii 3 şi a Ligii 4. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 75, din penalti.
A fost un meci în care staff-ul tehnic al echipei din Geoagiu, format din Ioan Marcu (antrenor principal) şi Neluţu Budin (director tehnic), au rulat tot lotul avut la dispoziţie pentru această partidă.
Pentru Gloria Oraşului Geoagiu au evoluat: Bodea – Ţuligă, Vâjdea, Cioban, Cristea, Barb, Costea, Tătulea, Vişan, Chelariu, Râşniţă. Iar în repiza secundă au mai intrat: Corobea, Vârlan, Gherman, Samuilă, Pojoni, Dosan, Sârbu.
Până acum, în cele trei partide amicale disputate în pauza competiţională, Gloria a înregistrat o victorie (9 – 2 Gloria Cricău), o remiză (1 – 1 Progresul Terezian Sibiu) şi o înfrângere, cea consemnată în disputa de sâmbătă. (N. Gavrea)