FOTBAL Liga a IV-a. Etapă cu ploaie de goluri și rezultate surpriză

Ultima etapă din Liga a IV-a a județului Hunedoara, cea cu numărul 15, a adus și scoruri astronomice în câteva din partidele disputate.
Astfel, ACS Șoimul Băița a dispus de AC Victoria Călan cu 9-0, după ce la pauză a condus cu 3-0. Gazdele au reușit să înscrie trei goluri pe fondul greșelilor pe care le-au comis jucătorii din Călan. Învinsi după 45 de minute, jucătorii din Călan nu au mai contat în teren, iar Șoimii din Băița au înscris gol după gol. Ioan Pisoiu și-a trecut nu­mele pe lista marcatorilor încă de două ori (min.68 și 77) iar scorul final a fost stabilit de către Mihai Cotonogu. CSM Mihai Viteazul Vulcan a câștigat jocul din deplasare, de la Simeria, unde a întâlnit formația Viitorul Șoimuș. Mai experimentați, jucătorii de la Vulcan s-au impus cu scorul de 6-0 (la pauză conduceau cu 2-0). Horobeț a fost omul meciului, el înscriind alte două goluri pentru echipa din Vulcan, în minutul 47 și apoi în 58. Va fi 5-0 pentru formația oaspete în minutul 68 prin golul lui Șuteu pentru ca rezultatul final să fie stabilit de același Cosmin Horobeț, în minutul 69. (N.Gavrea)