SportUltima Ora

Fotbal, Liga a III-a. FC HUNEDOARA – ȘTIINȚA TURCENI 3 – 0. Sub zodia cifrei trei

Ciprian Marinuț

fotbal2-300x199

FC Hunedoara a crescut numărul golurilor marcate pe măsura victoriilor acumulate. După 1-0 la primul succes și 2-0 în cazul celei de a doua victorii, trupa pregătită de Constantin Olariu s-a impus cu 3-0 (3-0), vineri, în fața echipei Ştiinţa Turceni, ajungând la al treilea meci câștigat (consecutiv) în acest sezon.

Goluri fulgerătoare

În evidentă creștere de formă și cu un adversar nou-promovat din Liga a IV-a, hunedorenii au început în forță și conduceau cu 3-0 după primele 35 de minute ale partidei de pe „Michael Klein”. Golurile negru-albaștrilor au fost semnate de  Andrei Şoit (5, 12) și Răzvan Petcu (33), după ce în prealabil oaspeții au avut un gol anulat pe motiv de ofsaid. „Știința” a încheiat partida în inferioritate numerică, întrucât în minutul 70 Roman a primit al doilea cartonaș galben.