FOTBAL. Cu toții să susținem Corvinul Hunedoara în finala Cupei României
Astăzi, la Sibiu, se va consuma începând cu ora 20.30 partida din finala Cupei României în care Corvinul va întâlni formația din Galați.
Mai precis, va fi lupta dintre tehnicienii Florin Maxim și Dorinel Munteanu sau a galeriilor celor două formații. Finala Cupei României Betano, ediția 2023-2024, Corvinul Hunedoara – Oțelul Galați, va fi arbitrată de o brigadă care îl va avea la centru pe Marcel Bîrsan. Acesta îi va avea alături pe asistenții Vladimir Urzică, aflat la ultimul său meci din carieră, și Imre Bucsi, iar al patrulea oficial este Florin Andrei. În camera VAR se vor afla Rareș Vidican și Szablocs Kovacs. Observator din partea Comisiei Centrale a Arbitrilor va fi Nicolae Grigorescu. (N.G.)