Ultima Ora

FC Hunedoara și CFR Simeria, victorii categorice!

FC Hunedoara  a înregistrat o nouă victorie categorică pe teren propriu, fotbaliștii hunedoreni impunându-se cu 3-0 în meciul care a contat pentru etapa a XXIII-a, disputat astăzi împotriva echipei orădene FC Unirea Valea Lui Mihai. Astfel, FC Hunedoara se menține strâns în apropierea liderului seriei, echipa din Recaș.
Rezultatul final al partidei a fost stabilit prin golurile înscrise de Lucian Todea, în minutele 74 și 81, şi Ionuţ Radu 90+1, ambii jucători fiind introduși pe teren în cea de-a doua repriză.

Celelalte două echipe hunedorene din Liga a III-a au obținut următoarele rezultate:

– Poli II Timişoara – Jiul Petroşani ……………3-1

-CFR Simeria – Gloria Reşiţa………………… 5-0
Lintaru (24, 51), Pepenar (28), Făgărăşanu (40), D. Dăscălescu (75)