FC Hunedoara, ciuca bătăilor

Fostă candidată la promovare la începutul returului, FC Hunedoara a devenit o echipă de pluton, fiind învinsă în etapa intermediară, de marţi, în deplasare, şi de modesta Gloria Arad, scor 1-0. Singurul gol a fost marcat în minutul 47, în urma unei centrări de pe partea dreaptă, de arădeanul Suru, care, din trei metri, a reluat în poartă după un duel aerian pierdut de defensiva hunedoreană. FC Hunedoara a „trăit” din punct de vedere al fotbalului numai în ultimele 25 de minute ale partidei, însă Gloria a reuşit să se închidă foarte bine în apărare şi să conserve avantajul minim.